In English

Teater NO99 - „Kuidas seletada pilte surnud jänesele“

 

Ojasoo / Semper

Lavastuse idee, kontseptsioon ja lavastus: Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semper
Tantsustseen: Mart Kangro.
Osades Teater NO99 trupp: Rasmus Kaljujärv, Risto Kübar, Andres Mähar, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Gert Raudsep, Inga Salurand, Tambet Tuisk, Marika Vaarik , Sergo Vares.

Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastuse "Kuidas seletada pilte surnud jänesele" idee sai alguse siis, kui – kasutades Märt Väljataga sõnu – oli selgeks saanud, et kultuur on kaotanud pühapaiste riismedki ning Eesti asi peab otsima endale lisaargumente. Kuid asi ei ole kunstnike ühiskondlikus positsioonis, uues loomeliitude pleenumis või kaasaegse kunsti väheses mõistmises. Asi on kunstis eneses. Selles, mis eristab head kunsti halvast, kirglikku kiretust, ilusat ilutsevast.
Mitmed on juba pikemat aega oodanud, et Teater NO99 pöörduks tagasi populaarse sotsiaalkriitilise teatri poole. Seda eriti praegu, mil ajad on rasked ning tööpuudus, majandusäng ja avaliku sektori palgakärbe peaksid olema iga tundliku kunstniku südames. Ent võib-olla on just praegu õige aeg rääkida hoopis sellest, mis on mittetootlik – sellest, mis on puhas kulutus.
Kuidas seletada pilte surnud jänesele on lavastus kunsti tegemisest ja vastuvõtmisest. Improviseeritakse, tantsitakse, tsiteeritakse performance’eid, ehitatakse installatsioone ning hoitakse kõrgel kunsti lippu, kui barrikaadidele tõusevad vürtspoodnikud. Jah, see on lavastus sellest, kuidas maailma paremaks muuta. Värskus ja väsimine, tegemine ja ootamine, rõõm ja meeleheide, usk ja kannatus.
Lavastuse pealkiri tsiteerib Saksa tegevuskunstniku Joseph Beuysi samanimelist aktsiooni 1965. aastast. Lisaks on lavastuses John Adamsi, Marie Underi, Peter Handke, Taavi Eelmaa, Pablo Neruda, Eha Komissarovi, Anton Tšehhovi jpt mõtted ja teod. Lavastuse idee, kontseptsioon ja lavastus Tiit Ojasoo ning Ene-Liis Semper. Tantsustseen Mart Kangrolt. Osades Teater NO99 trupp Rasmus Kaljujärv, Risto Kübar, Andres Mähar, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Gert Raudsep, Inga Salurand, Tambet Tuisk, Marika Vaarik ja Sergo Vares. 

Lonkur läheb mööda, käekõrval laps. 
Kas hakkan nüüd lugema André Bretoni?

www.no99.ee
Etendus kestab 2 tundi
Esietendus 10. märts 2009

IMG_5345.JPGIMG_4932.JPGIMG_5071.JPGIMG_5537.JPGIMG_4890.JPG
IMG_4917.JPGIMG_4948.JPGIMG_5083.JPGIMG_5262.JPGIMG_5557.JPG

Etendus toimub:

  • 8. septembril kl 21:00 Vanemuise suures Majas
  • 9. septembril kl 18:00 Vanemuise suures Majas