In English

Theatrum - „Linn“

Jevgeni Grishkovets

Tõlkija: Tiit Alte
Lavastaja: Lembit Peterson
Kunstnik: Andri Luup
Osades: TEMAKE: Anneli Tuulik, TEMA: Marius Peterson, ISA: Lembit Peterson, MAKS: Kristo Toots, TAKSOJUHT: Helvin Kaljula või Tarmo Song

"Linna” teljeks on Mees, kes tahab ära. Sest niimoodi enam edasi minna ei saa, midagi tuleb ette võtta. Muidu kaob igasugune mõte. Hirm selle ees, et nii jääbki, igavesti, sama naine, sama linn, sama töö, sama diivan – on muutnud tubli mehe väljakannatamatuks. Lihtne on üldistada ja tuua mängu keskeakriis, kuid Griškovetsi huvitab pigem sinna surnud punkti jõudmise ja sealt välja tulemise konarlik tee kui lihtsalt diagnoosiga äsamine.

Mees (Marius Peterson) teeb ettevalmistusi ärasõiduks. Juba vähemalt kuu aega. Kohver on pakitud. Naine (Anneli Tuulik) juba teab, aga ei mõista. Sõber (Kristo Toots) saab teada, ja ei saa aru. Isa (Lembit Peterson) lööb resigneerunult käega, sest kaotatud on ühise dialoogi alus. Isa teab omast käest, et see läheb mööda, aga poeg on kurt ja pime.

Ärasõit venib, sest hirm on suurem. No et kui minna, ja ikkagi tagasi tulla, siis on see viimane õlekõrs ka kasutatud, siis pole enam midagi. Aga rutiini tagasi pöörduda ka ei suuda... Aga kas jäädakse ootama? Kas on, kuhu tagasi tulla? Sääsed pinisevad ka jõe teisel kaldal. Iseenda eest ära ei jookse.

Kuidas see ikkagi juhtub, et ühel päeval oled valmis ütlema oma naisele, et ma tahaks, et ma ei oleks sind kunagi kohanud? Sest praegu ma muidugi enam ilma teieta ei saa, aga... On selline mees egomaniakk või tõepoolest õnnetu inimene? Kas tunda kaasa või süüdistada isekuses? Kas me tabame ära hetke, mil dialoog on asendunud monoloogiga?

www.theatrum.ee
Etendus kestab 2 tundi ja 30 minutit
Esietendus 7.juunil 2008

Linn_084.sized.jpgLinn_054.sized.jpgLinn_020.sized.jpgLinn_091.sized.jpgLinn_002.sized.jpg

Etendus toimub:

  • 9. septembril kl 20:00 Athena Kinosaalis