In English

Kuressaare linnateater - „Tapatöö jumal“

(Le dieu du carnage)
Yasmina Reza

Prantsuse keelest tõlkinud: Margus Alver
Lavastaja: Jaak Allik
Kunstnik: Jaak Vaus (külalisena Ugalast)
Osades: Kersti Kreismann (külalisena Eesti Draamateatrist), Sulev Teppart, Piret Rauk, Jüri Aarma.

Reille´ de poeg Ferdinand on löönud Houille´ de pojal Brunol sisse kaks esihammast. Poistevahelise tüli klaarimiseks kohtuvad kaks Pariisi keskklassi abielupaari. Meeldivalt alanud õhtu muutub aina pingelisemaks. Langevad maskid, tulevad ilmsiks tegelikud väärtushinnangud, mõndagi selgub omavahelistest suhetest. Võibolla tunneme mitmeski situatsioonis ära iseennast.
Reza väidab, et kirjutab naljakaid tragöödiaid, publik ja ka kriitika suhtub neisse tihti kui headesse komöödiatesse. Igatahes saab "Tapatöö jumalas" palju nalja, kuid nii autori kui ka lavastaja eesmärgiks on vaatajaid siiski mõtlema panna. Millest? Ehk abielu haprusest.
Yasmina Rezad (1959) kutsutakse Euroopa teatrite superstaariks, igatahes on ta praegu maailmas kõige enammängitav prantsuse dramaturg, kes on võitnud ka kõik prantsuse ja inglise tähtsamad draama-auhinnad.

www.kuressaarelinnateater.ee
Etendus kestab 1 tund 25 minutit.
Esietendus 5. oktoober 2008

Tapatöö Jumal_099_v2ike.jpgTapatöö Jumal_073_v2ike.jpgTapatöö Jumal_094_v2ike.jpgTapatöö Jumal_077_v2ike.jpgTapatöö Jumal_069_v2ike.jpg
Tapatöö Jumal_070_v2ike.jpgTapatöö Jumal_037_v2ike.jpgTapatöö Jumal_080_v2ike.jpgTapatöö Jumal_019_v2ike.jpgTapatöö Jumal_108_v2ike.jpg

Etendus toimub:

  • 11. septembril kl 17:00 Sadamateatris